01-07-2025

Zorgboerderij ’t Schutje past openingstijden aan voor mantelzorgers en thuiszorg 

Na dagbestedingslocaties St. Joseph (Nederweert) en Kwartierstaete (Stramproy), is ook zorgboerderij ’t Schutje in Soerendonk sinds 1 juni gestart met nieuwe openingstijden. De locaties starten later en gaan ook later dicht. Teamleider Marion van Doorn vertelt over de aanleiding van deze verandering en de ervaringen tot nu toe. 

Waarom andere openingstijden? 
“De vraag kwam oorspronkelijk vanuit de wijkzorg en casemanagers,” vertelt Marion. “Door de openingstijden te verschuiven naar half 11 tot half 5/half 6 ontstaat er in de ochtend meer ruimte voor zorgverlening. Ook de bezoeker en mantelzorger ervaren hierdoor een rustigere start van de dag. Bovendien kunnen bezoekers nu niet alleen ’s middags, maar ook ’s avonds mee-eten. Dat geeft mantelzorgers meer tijd in de middag voor ontspanning. En bezoekers die samen willen eten met hun partner of voor wie de dag te lang duurt, is het mogelijk om eerder opgehaald te worden.” 


Hoe zijn de eerste reacties? 
“Zowel de mantelzorgers als de wijkzorg zijn zeer positief,” aldus Marion. “Ze geven aan dat het zorgt voor meer rust in de ochtend. Mantelzorgers waarderen de extra tijd in de middag om te ontspannen. En voor alleenstaande bezoekers is het ook nog eens veel gezelliger om in de avond gezamenlijk te eten.  
De nieuwe openingstijden vragen wel flexibiliteit van onze medewerkers en vrijwilligers. Zij werken door deze verandering andere diensten en hebben te maken met andere werktijden. Dat is natuurlijk even wennen.” 

 

Interesse? 
Wilt u meer informatie of een keertje langskomen en een kopje koffie drinken bij een van de locaties? Bel dan naar 088 987 85 55 voor het maken van een afspraak. Meer informatie over dagbesteding in het algemeen vindt u via landvanhorne.nl/dagbesteding.